Napsali o nás

Návštěvy POTMĚ v médiích rezonují a my jsme rádi, že se o nás píše. Podívejte se, kde a co o nás vyšlo, a přečtěte si ty nejzajímavější články o našich návštěvnících. Čerstvé novinky a ty nejpovedenější materiály budeme postupně přidávat, a tak se nemusíte bát, že by vám něco uteklo.

grafický prvek
logo hate free culture

Reportáž o Návštěvách POTMĚ na HateFree Culture

Podívejte se zde.

logo čt

Nevidomí pomáhají seniorům

Podívejte se na reportáž České televize Brno, kde na návštěvy seniorů chodí Denisa Vlasáková s fenkou Glisse.  Podívejte se zde.

logo plzeňská drbna

Návštěvy POTMĚ v Plzni zajišťují Martina s Jarkou

Společné chvíle se seniory tráví v Plzni Jaroslava Češková a Martina Půtová. Zároveň se věnují dětem. Po celé léto na příměstských táborech ukazují, jak se žije bez zraku.
Čtěte zde.

Návštěvy POTMĚ: workshopy i teambuildingové aktivity

Co všechno Návštěvy POTMĚ dělají? A proč vlastně tahle služba pro seniory vznikla? To vše se můžete dočíst v článku na stránkách Reportáže z průmyslu.

Martina Půtová hostem pořadu Až na dřeň

Martina Půtová poskytla rozhovor Rádiu DAB Praha. Kromě svého působení v Návštěvách POTMĚ mluvila i o organizaci na pomoc popáleným lidem a jejich blízkým Burn Fighters.
Poslechněte si zde.

Martina Půtová na Radiožurnálu

Martina Půtová byla v Českém rozhlase hostem Tomáše Černého.
Poslechněte si zde.

Martina Půtová, držitelka Ceny Olgy Havlové pro rok 2020 v Událostech na ČT.
Podívejte se zde

Nevidomí dělají společnost seniorům

Porotci soutěže SozialMarie ocenili i dva české projekty. Jedním z nich je služba Návštěvy potmě neziskové organizace Spolu s vámi, v rámci které nevidomí pomáhají rodinám s péčí o seniory. 
Čtěte víc zde.

Seriál Navzdory diagnóze 

Zuzana Hronová z Aktuálně.cz vyzpovídala osm lidí, kteří mají zdravotní problémy, ale přesto žijí naplno. Mezi nimi byla i Marie Zemanová.
Čtěte víc zde.

Zpívání, povídání i cizí jazyky. Návštěvy nevidomých u seniorů pomáhají oběma stranám

V Česku začala vznikat síť ojedinělé služby, v níž nevidomí docházejí k seniorům, kterým pomáhají. Společně se jim navíc daří bořit předsudky vůči lidem s handicapem. Momentálně se projekt rozjíždí třeba v Praze nebo na Olomoucku.

Více zde

Návštěvy POTMĚ cílí na sendvičovou generaci

Sociální start-up Návštěvy Potmě spouští po roce svého fungování první kampaň se sloganem: „V našich očích nestárnou“. Hlavní myšlenkou kampaně je poukázat na fakt, že nevidomí a těžce zrakově postižení nevnímají fyzické příznaky stáří a své klienty poznávají výhradně skrze příběhy a vyprávění.

Více zde

Spousta seniorů přichází o zrak a my jim můžeme ukázat, že tím život nekončí, říkají nevidomí z Návštěv POTMĚ

Jedni nevidí, druhé zase omezuje ochabující tělo a paměť. Přesto si navzájem dokážou pomoct, dodat si motivaci i důvod k úsměvu. Projekt Návštěv POTMĚ propojuje nevidomé se seniory a ukazuje, že si navzájem mají co nabídnout. A také je evropský unikát.

Více zde

rámeček iDnes zpráva

Odmítla jsem běhat se Zátopkem. Senioři vypráví nevidomým o svém mládí

Povídají si u kávy, společně hrají hry nebo procvičují paměť. Od března funguje v Praze projekt Návštěvy POTMĚ, v rámci kterého navštěvují nevidomí lidé seniory, aby se necítili osaměle. Od června bude fungovat i v Českých Budějovicích.

více zde

rámeček zpráva z novin

Lidé si obvykle myslí, že vidíme tmu. My ale nevidíme nic, říká nevidomá

Pětatřicetileté nevidomé Aleně „spálil“ po narození oční sítnici nadbytečný kyslík v inkubátoru, v šestnácti letech přišla o zrak úplně. I přes svůj handicap Alena Terezie Vítek moderovala po boku Michala Horáčka, stala se nadšenou kavárnicí a schopnou canisterapeutkou. Pomohla také vdechnout život novému sociálnímu startu-pu Návštěvy POTMĚ, který zaměstnává nevidomé a pomáhá seniorům v boji se samotou.

více zde

rámeček zpráva z novin

Návštěvy POTMĚ: Nevidomí přinášejí seniorům do života světlo

Dva rozdílné světy, nevidomých a seniorů, kteří žijí v metropoli, propojí nový projekt Návštěvy POTMĚ. Lidé se zrakovým postižením seniorům návštěvami přímo u nich v bytě zpříjemní volný čas. Můžou si společně povídat, zahrát společenské hry, číst si nebo poslouchat hudbu.

více zde

rámeček zpráva z novin

Hudba je klíč k lidským duším

Akordeon, deskovky i konverzace. Návštěvy potmě zdarma pomáhají seniorům proti samotě. "Je to smysluplná práce. Neobohacujeme jen my seniory, ale také oni nás svými příběhy,“ vysvětluje Miroslav Orság, člen týmu Návštěvy POTMĚ pro deník METRO.

více zde

rámeček zpráva z novin

V kůži nevidomých aneb vycházka Prahou POTMĚ

Jaké to je ponořit se do tmy a prožít některé situace jako nevidomý? Kavárna POTMĚ na Náměstí Republiky v Praze vám tyto otázky zodpoví a co víc, můžete si vyzkoušet na vlastní kůži aplikaci pro nevidomé, jako redakce TÝDEN.CZ.

více zde

rámeček zpráva z novin

Sociální startup se rozšiřuje do Českých Budějovic

„Rodiče mě již od dětství podporovali ve všem, co pro mě bylo v životě důležité. Podporu a radost bych proto chtěla předat i já osamělým lidem. Mou předností jsou jazyky, plynně ovládám angličtinu a španělštinu. Se seniory si můžeme zahrát i společenské hry, uvařit si něco dobrého, navštívit výstavu či jinou kulturní akci,“ říká Šarlota.

více zde

rámeček zpráva z novin

Sociální start-up nabízí v Plzni pomoc osamělým seniorům i pečujícím

O své rodiče pečuje doma čtyřicet procent Čechů, většinou je to přitom starostí žen. „Jedním z cílů Návštěv POTMĚ je pomoci těmto ženám i ostatním pečujícím a dopřát jim chvilku pro sebe,“ říká vedoucí projektu Gabriela Drastichová. 

více zde

logo needo

Martina byla hostem podcastu

Podcast Needo Talks si pozval Martinu Izingovou. Mluvila o popáleninových úrazech, jejich prevenci a o organizaci Burn Fighters. Poslechněte si zde.

Cena via bony 2020 obrázek

Cena Via Bona 2020 na Aktuálně.cz

Organizace Spolu s vámi získala za Návštěvy POTMĚ Cenu Via Bona. Koho dalšího Nadace VIA ocenila?
Přečtěte si zde.

O Návštěvách POTMĚ v Sama doma

O historii služby Návštěvy POTMĚ, ale hlavně o současných aktivitách - včetně možností návštěv po telefonu (739 228 831) - hovořila v České televizi Gabriela Drastichová z NF Českého rozhlasu.
Podívejte se zde.

Jak se obohacují světy seniorů a nevidomých?

O tom mluvila Veronika Albrechtová z Českého rozhlasu Plzeň s Šarlotou Hambergerovou a Martinou Půtovou. 
Poslechněte si zde.

Moniku Belynskou nikdy  neopouští úsměv

V Jihlavě Monika navštěvuje několik zařízení pro seniory, individuální návštěvy má i v místním Alzheimercentru. 

Více zde

rámeček zpráva z novin

Přišla o zrak. Aktivit má ale za tři

Tu osudnou větu si pamatuje slovo od slova doteď, přestože ji pronesla před šesti lety: Je to tady, já už nic nevidím,“ popisuje ztrátu zraku Andrea Hlaváčková, která navštěvuje seniory v Praze.

Více zde

rámeček zpráva z novin

Sociální start-up Návštěvy POTMĚ zaměstná nevidomé. Pomůžou seniorům v boji se samotou.

Nevidomí lidé se na trhu práce osvědčili například jako maséři, programátoři nebo učitelé hudby. Podle odhadů má ale práci stále jen každý pátý zrakově postižený v produktivním věku. Projekt Návštěvy POTMĚ reaguje na znevýhodnění nevidomých na trhu práce a zároveň na problematiku stárnoucí populace.

více zde

rámeček zpráva z novin

Zdeněk Rybák: Svůj telefon rozdávám spíše seniorkám nemladým holkám

Bydlím na Zličíně a tam je seniorů poměrně dost. Občas mě tedy zastavila nějaká babička a bylo patrné, že si chce povídat, tak jsme si zkrátka povídali. Párkrát jsem taky rozdal telefonní číslo. Místo toho, abych ho strkal mladým holkám, rozdával jsem ho seniorkám. Babičky, když jim bylo smutno, začaly volat.

více zde

rámeček zpráva z novin

Nevidomí v Praze 7 pomáhají seniorům

Počátkem března zahájil svou činnost nový sociální start-up Návštěvy POTMĚ, který reaguje nejen na znevýhodnění nevidomých na trhu práce, ale také na problematiku stárnoucí populace. Start-up zprostředkuje kvalifikované zaměstnání pro nevidomé, kteří pomohou seniorům v boji se samotou. Pilotní fáze Návštěv Potmě probíhá v Praze, kde nevidomí mimo jiné  aktivně působí v Pečovatelském centru v Praze 7.

více zde

rámeček zpráva z novin

Víte, že nevidomí mají často hladinku?

Kateřina Urbanová z Návštěv POTMĚ se chopí popisování praktického života nevidomých a ukazuje seniorům v Centru RoSA, tzv. hladinku. „Můžete říkat, že mají nevidomí často hladinku,“ směje se. Malý přístroj ve skutečnosti nemá nic společného s alkoholem. Zavěsí se na okraj hrnku a začne pípat ve správnou chvíli, aby nápoj nepřetekl. A co dalšího se dozvěděla redaktorka z Lidových novin o nevidomých  a Návštěvách POTMĚ v Centru RoSa? Dozvíte se v následující reportáži.

více zde

rámeček zpráva z novin

Svět, ve kterém můžete vidět srdcem 

Vyhledávají staré lidi, kterým hrozí samota. Vracejí radost tam, kde hrozí stereotyp a kde dny začínají splývat. Chodí jim dělat společnost, zpívají si s nimi, povídají, provozují canisterapii – vše podle potřeb jednotlivých seniorů. Sami přitom nemají něco, bez čeho by si mnozí z nás život vůbec nedokázali představit. Nemají zrak.

více zde

rámeček zpráva z novin

Sociální startup se rozšiřuje do Plzně  - pomoc nabízí osamělým seniorům i pečujícím

V Plzni bude za seniory docházet Jaroslava Češková. „Čas můžeme trávit například dlouhými procházkami na čerstvém vzduchu, povídáním o životních příbězích nebo předčítáním z oblíbených knih,“ nastiňuje Jaroslava různé aktivity, kterým se mohou se seniorem věnovat.

více zde

„Návštěvy POTMĚ přinášejí našim klientům radost a rozptýlení. Jsou skutečnými návštěvami, na které se obyvatelé domu v Kamenické těší. Tam, kde hrozí osamocení a společnost člověku dělá jenom televize nebo rádio, přijdou živí lidé, parťáci, kteří přinesou novou energii a také své talenty.“
Martina Pojarová, ředitelka Pečovatelského centra Prahy 7
Купить диплом Воронеж Купить диплом Воронеж Купить аттестат 11 классов купить диплом института Купить диплом Екатеринбург Купить диплом Новосибирск http://rudiplomirovany.com/дипломы-по-профессии/диплом-врача-купить http://rudiplomirovans.com/свидетельства-и-справки/свидетельство-о-разводе http://rudiplomirovana.com/купить-диплом-новосибирск www.rudiplomisty.com http://rudiplomis.com/диплом-колледжа rudiplomista.com http://https://diploman-doci.com/kupit-diplom-moskva www.rudiplomista24.com http://http://rudiplomis24.com/дипломы-по-профессии/диплом-строителя-купить http://rudiplomirovan.com/дипломы-по-профессии/диплом-бухгалтера-купить www.ru-diplomirovanie.com http://http://ru-diplomirovan.com/дипломы-по-профессии/диплом-инженера-купить Купить диплом с реестром Купить диплом Омск Купить диплом колледжа Купить диплом Омск Купить диплом техникума Купить свидетельство о разводе Купить диплом с реестром купить диплом в краснодаре Купить диплом техникума Купить диплом Воронеж Купить диплом кандидата наук Купить диплом для иностранцев Купить аттестат 11 классов diploman-doci.com www.lands-diplomy.com купить диплом в екатеринбурге купить диплом в нижнем новгороде www.ru-diplomirovans.com http://https://ru-diplomirovana.com/купить-диплом-воронеж www.ru-diplomirovany.com http://https://ru-diplomirovanay.com/купить-диплом-томск http://https://ru-diplomirovannie.com/дипломы-по-профессии/диплом-бухгалтера-купить www.gosznac-diplomy.com Купить диплом техникума Купить диплом врача Купить диплом с реестром Купить диплом для иностранцев Купить диплом для иностранцев Купить диплом в Воронеже https://gosznac-diplom.com gosznac-diplom24.com http://https://gosznac-diploms.com/kupit-diplom-v-rostove-na-donu Купить диплом о среднем образовании Купить диплом бакалавра Купить диплом Саратов