Píšeme příběhy z návštěv

Najdete tady naše příběhy. Většinu z nich píší přímo pracovníci Návštěv POTMĚ, tedy nevidomí, kteřé dochází za seniory a pomáhají jim v boji se stářím a samotou. Pročtěte si pár našich příběhů a zkuste to i u vašeho dědečka či babičky. 

grafický prvek

Výroční zpráva za rok 2021

Chcete získat souhrnný přehled o naší činnosti v roce 2021? Stáhněte si a přečtěte naši výroční zprávu. Je doplněna o fotografie z akcí a krásně graficky zpracována naším grafikem Jakubem Hardtem. Soubor ve formátu PDF můžete stáhnout na tomto odkazu.

fotky ze školení první pomoci a z kavárny

Kurz první pomoci

V první lednové pondělí jsme se sešli na týmové poradě a hned po ní vyrazili na kurz první pomoci. Už potřetí jsme ho absolvovali se společností Life Support a jako vždy jsme byli maximálně spokojení se skvělým přístupem lektorů.

lektoři marie a lukáš ve třídě se studenty

Podzim patřil workshopům pro školy

Základní, střední i vyšší odborné školy. Tam všude jsme na podzim byli s našimi workshopy.

fotka z předávání ceny hello bank

Program Hello Země podpořil Návštěvy POTMĚ 

Zaměstnanci a klienti Hello bank rozhodli o rozdělení 2 113 000 korun mezi 5 projektů. A jedním z nich je i naše služba. Kromě péče o seniory letos bodovala také ekologie. Více o výsledcích soutěže zde. 

stánek v rámci Dne zdraví Prahy 21

Den zdraví

V pátek 10. září jsme se zúčastnili v pražské části Újezd nad Lesy Dne zdraví.  Dětem i dospělým jsme ukázali pomůcky, které nevidomým pomáhají v každodenním životě. 

zelená bugyna

Jízda v buggy a dar pro Návštěvy

Kolegyně Jarka Češková byla patronkou letošního Cyklistického maratonu MHCM 2222/111, který pořádá strojírenská společnost PEŠEK Machinery. Členové týmu pro ní vybrali na tandemové kolo 22 500 korun. Jarka si ale peníze nenechala a celou částku věnovala Návštěvám POTMĚ.  PS: Na akci si navíc Jarka vyzkoušela off road jízdu v buggy. 
Více zde.

momentky z návštěv

Návrat radosti

Vše se konečně obrací k lepšímu a do domovů, kam za seniory chodíme, přišlo léto a potěšení ze společných setkání.

Přečtěte si o prvním roce samostatného fungování Návštěv POTMĚ pod křídly Spolu s vámi, z.ú. zde.

Jak se co dělá bez zraku?

Martina Půtová ve videu přibližuje jak se žije lidem se zrakovým znevýhodněním i řadu kompenzačních pomůcek. Na video se můžete podívat zde.

Kurz Krizové intervence

V první prosincový den absolvoval celý náš tým kurz Krizové intervence, abychom byli při Návštěvách POTMĚ po telefonu (739 228 831) ještě připravenější a uměli na volající - seniory či jejich pečující - správně reagovat a podpořit je. 

Martina a Jarka na dětských táborech a Anna v domově pro seniory

Léto plné workshopů a besed

Bianka, Dixie a Carp, psí parťáci našich návštěvnic, září v každé společnosti. Na příměstském táboře, v domově seniorů a dokonce i v ZOO. Tam všude už jsme v červenci byli na besedách a workshopech.

Cena Olgy Havlové pro Martinu Půtovou

Letošní Cenu Olgy Havlové získala spoluzakladatelka projektu Burn Fighters na podporu lidí s popáleninami Martina Půtová. Naší milé kolegyni z Návštěv POTMĚ moc gratulujeme! 

A jak si v práci hrajete vy? 

Nejen my v Návštěvách POTMĚ, ale i zařízení, kam pravidelně chodíme, využila minulé týdny k “vytunění” aktivizačních kousků. Například pražské centrum Seňorina nahrálo svou aktivitu na procvičování sluchové paměti - hudební kvíz. Vyzkoušejte si ho (a chcete-li to mít těžší, nekoukejte přitom ani na obrázky).

ilustrativní obrázek s herní deskou a rukou seniora

Návštěvy POTMĚ uspěly v mezinárodní SozialMarie 2020

Prvního května večer byla v rakouské Vídni již pošestnácté vyhlášena cena za sociální inovace SozialMarie. Návštěvy POTMĚ, služba neziskové organizace Spolu s vámi, z.ú., v mezinárodní konkurenci uspěly a probojovaly se mezi patnáct nejlepších. S oceněním je spojena i finanční odměna ve výši 2000 euro. Odborná porota posuzovala 34 projektů z Česka, Chorvatska, Maďarska, Rakouska a Slovenska. Kvůli celosvětové pandemii se vyhlášení cen konalo online.

Udílení cen SozialMarie bude letos virtuální

Jak už od nás víte, Návštěvy POTMĚ se utkají o mezinárodní cenu za sociální inovace SozialMarie. Kdo z 34 nominovaných projektů z Česka, Chorvatska, Maďarska, Rakouska a Slovenska cenu SozialMarie obdrží, bude jasné 1. května. Již patnáckrát proběhlo slavnostní udílení cen SozialMarie v srdci Vídně. To ale letos kvůli zamezení šíření nákazy COVID-19 nejde. Organizátoři soutěže tak ceny udělí “virtuálně”. 
Můžete u toho být s námi!  1. května od 18 hodin na Facebooku či na webu. 

Návštěvy POTMĚ vám zůstávají nablízku v každé době

Proto jsme se rozhodli do portfólia námi poskytovaných služeb zařadit i možnost navštěvovat vaše blízké po telefonu. 

Pro více informací nás kontaktujte na telefonu +420 739 22 88 31

Juliánu Koutnou hledala v Poště pro tebe spolužačka

Co byste dělali, kdyby u vás zazvonil pošťák Ondra z pořadu České televize Pošta pro tebe? Juliánu takhle hledala její spolužačka ze základky Irena.
Podívejte se zde.

Návštěvy POTMĚ se utkají o mezinárodní cenu za sociální inovace

SozialMarie, mezinárodní cena za sociální inovace, bude letos udílena již pošestnácté. Odborná porota nominovala 34 projektů z Česka, Chorvatska, Maďarska, Rakouska a Slovenska. - mezi nimi i naši službu. Všem nominovaným srdečně blahopřejeme! 

Nominované projekty najdete zde 

Tři králové

I když trávíme většinu času v terénu, jednou měsíčně se scházíme na poradě. Cestou z té poslední jsme potkali mudrce z Východu - Kašpara, Melichara a Baltazara. 

Benefiční koncert pro Návštěvy POTMĚ

7. prosince se v evangelickém kostele v Komorní Lhotce konal benefiční koncert pro Návštěvy POTMĚ. Paní ředitelka základní školy ve Stříteži Dagmar Machálková nám po akci poslala krásná slova: „Nejsme profesionálové, ale snažíme se, aby talent, který v dětech nacházíme, dělal radost ostatním - a to se nám dnes povedlo - bývalí absolventi naší soutěže Rozvíjej se, poupátko, kteří byli ochotni podílet se na benefičním koncertu, předvedli, že mají srdce na svém místě. Jsem na ně, stejně jako na ostatní žáky škol z našeho regionu, moc pyšná. Snad výtěžek z našeho koncertu alespoň trochu pomůže v pomoci osamělým seniorům. Bylo nám ctí být u toho s vámi.” Na koncertě se podařilo vybrat 10 153 korun. Děkujeme!

foto z návštěvy, hra s míčky

Přes překážky ke hvězdám

Sociální podnik, který kompletně provozují a řídí nevidomí a slabozrací? Že si to neumíte představit? Podívejte se pod pokličku Návštěv POTMĚ.
Článek zde.

Máme nové materiály

Na akcích hodně fotíme. Na novém FB Coveru jsou tak naši skuteční klienti při oblíbené kratochvíli. A taky máme nové letáčky.

Jarka vyráží za klienty...

Vodicího psa, který umí i canisterapii, má u nás v týmu kdekdo. Jenom kolegyně Jarka má ale chlupáče dva! 

Co je nejkulaťoulinkatější?

Pondělní odpoledne jsme se seniory z Kamenické strávili při zazimování zahrádky. Pečovatelka Soňa všem upekla skvělý koláč, s pomocí aktivizační pracovnice Jany jsme si promrskali češtinu a jazykolamy. Schválně zkuste říct nahlas nejkulaťoulinkatější kulička nebo Dalajláma v lomu láme skálu.

Krásná dekorace “od babičky”

Někteří naši klienti chodí už málo ven nebo dokonce nemohou z lůžka. Proto jim pracovníci domovů, kde pobývají, vnášejí střídání ročních dob až domů. Tuhle dekoraci jsme vyfotili v Pečovatelském centru Prahy 7 v Kamenické ulici. Překrásnou háčkovanou dečku věnovala tamním seniorům babička naší Katky Urbanové. 

Citlivé doprovázení

Naši Návštěvníci procházejí řadou povinných školení a mají také možnost si vybrat kurzy podle svého zaměření. (Certifikáty najdete v profilech jednotlivých Návštěvníků). I když jsou setkání se seniory většinou radostná, občas dojde i na životní bilancování. Proto Eva, Denisa, Maruška a Anička zajely do litoměřického hospicu, aby se dozvěděly víc o spirituálních potřebách a o tom, jak citlivě doprovázet.

V Centru seniorů Mělník je pořád skvělá nálada

Anička navštěvuje odpolední ergoterapeutickou skupinu, v rámci níž aktivizační pracovnice Katka připravuje program pro klienty (resp. klientky, protože se tu většinou sejdou jen dámy). Někdy se hrají hry (hádanky, stolní hry apod.) jindy se jen tak povídá u kávy. Když na to přijde, Anička vytáhne svůj mluvicí mobilní telefon a z YouTube pouští písničky na přání – Simonovou, Matušku, Neckáře, Gotta… Zkrátka, co kdo chce slyšet.

Protože centrum seniorů pro své klienty pořádá spoustu rozličných akcí (v červenci to např. bylo indiánské léto, jindy je to benefiční jarmark pro veřejnost), je pořád co dělat i rukama – připravují se dekorace a výrobky na prodej. Na fotografii (vlevo) můžete vidět, jak jedna z klientek bavlnkou vyplétá úložný košík. Uprostřed je naše návštěvnice Anička, která právě hraje Člověče, nezlob se (uzpůsobené pro nevidomé) s paní Rudlovou. Mimochodem – paní Rudlová je ve svých 96 letech tak aktivní, že nejen že Aničku v „člobrdu“ s přehledem porazí, ale zároveň pro ostatní vymýšlí takové hádanky, že se při jejich luštění všem doslova kouří z hlavy!

Dvě dvojky...

V Plzni máme dvě silné dvojky - člověčí tvoří Martina Půtová a Jarka Češková a psí - fenky Bianka a Molly. Všechny čtyři dělají radost seniorům v plzeňském domově pro seniory SeneCura.

rámeček iDnes zpráva

Jsme slavní...

Když o nás někde napíšou, najdete to v sekci Napsali o nás. Teď se s novými texty roztrhl pytel. Ledax noviny informovaly o práci Šarloty Hambergerové, a vědí o nás dokonce i na Slovensku. Tam o našem projektu napsal měsíčnik NOTA BENE.

rámeček zpráva z novin

Co všechno umíme?

Při skupinových aktivizacích už jsme se seniory probrali všechno možné. Kolegyně Juliána Koutná umí masáže, bylinky a taky vede Klub klasické hudby. Víme hodně o tom, jak kompenzovat úbytek zraku a často besedujeme i o tom, co nevidomým a slabozrakým pomáhá v běžných situacích. Vděčným tématem jsou pejsci a další domácí mazlíčkové. Kolegové Míra a Kateřina, kterým přezdíváme živý jukebox, zahrají a zazpívají na cokoli si vzpomenete. Specialitou Marie Zemanové je vzpomínání, aktuálně mluví o tom, jak se sestavují rodokmeny. Martina Půtová zase dřív sokolničila a Anna Burdová ví všechno o hlasech ptáků. A vydáváme se i za hranice všedních dnů! Momentálně jezdíme až do Řecka...

šálek kávy na stole v radiocafé

Setkání s Návštěvami POTMĚ v kavárně

Na adventní čas jsme připravili sérii setkání v pražské kavárně Radiocafé Vinohradská 12. V předem vyhlášených termínech se k nám mohou přidat senioři a seniorky, kteří v dopoledních hodinách všedních dnů hledají možnost, jak a s kým smysluplně strávit čas. Poslechněte si zde.

denisa z návštěv potmě

Nevidomí pomáhají seniorům

Podívejte se na reportáž České televize Brno, kde na návštěvy seniorů chodí Denisa Vlasáková s fenkou Glisse.  Mrkněte zde.

deti s bilou holi

Pořádáme workshopy na školách

V létě jsme měli několik úspěšných akcí pro příměstské tábory v Plzni, Písku, Českých Budějovicích a Blansku. Se životem se zrakovým handicapem ale seznamujeme děti i ve školách. Máte-li o workshop zájem i u vás, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu .

sarlota hambergerova

Vystoupení na PechaKucha night CB #20 

Naše ředitelka Šarlota Hambergerová vystoupila v Českých Budějovicích na PechaKucha night. V krátké prezentaci představila nejen svůj životní příběh, ale i naší službu. 

workshopy na příměstských táborech

Léto ve znamení workshopů na táborech

Návštěvy POTMĚ získaly pro léto 2021 partnera v organizaci Věda nás baví. Naši lektoři v několika regionech tak obohacují pestrý program letních táborů. Na nich děti seznamujeme se životem se zrakovým handicapem. Fotografie jsou z akce v Českých Budějovicích, kde Šarlota s Martinou a Biankou představovaly zajímavé pomůcky, práci vodicích psů i chůzi s bílou holí.

Ceny SDGs 2021 - semifinalista

Ocenění pro Návštěvy POTMĚ

Spolu s vámi, z. ú. se se službou Návštěvy POTMĚ dostala mezi semifinálové projekty v Cenách SDGs 2021. Ty v několika kategoriích každoročně vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti. Porota celkem vybírala z 238 projektů. 
Více zde.

Přelom roku přinesl dva velké články o Návštěvách POTMĚ. Nejprve vyšel rozhovor s naší ředitelkou Šarlotou Hambergerovou v časopise Nový Prostor. A počátkem ledna vyšel časopis Moderní divadlo, ve kterém najdete článek o naší službě a rozhovor s Návštěvnicí Martinou Půtovou. Právě Městská divadla pražská (Rokoko, ABC a Komedie) si loni vybrala organizaci Spolu s vámi jako partnera pro dvě školení o přístupnosti.
Článek z Nového prostoru si můžete přečíst zde.
Článek z Moderního divadla si můžete přečíst zde.

Cena Via Bona 2020

Organizace Spolu s vámi získala 5. října za svou službu Návštěvy POTMĚ Cenu Via Bona. Nadace VIA ji uděluje lidem, kteří se v minulém roce výjimečným způsobem zasadili o zlepšení života pro ostatní.

Workshopy o životě se zrakovým handicapem

Spolu s vámi, z. ú., v rámci něhož funguje služba Návštěvy POTMĚ, nabízí organizacím, školám, firmám a dalším subjektům workshopy s tematikou života se zrakovým handicapem. V létě proběhne hned několik seminářů. V červenci se můžete těšit třeba na přednášku "Jak se žije se ztrátou zraku", kterou na svých stránkách odvysílá Centrum Amelie.

Máme spoustu plánů!

8. června jsme měli první poradu po karanténě. V kavárně Radiocafé Vinohradská 12 jsme probrali plány na další měsíce a hlásíme, že jsme plni energie!

logo sozialmarie

Cena veřejnosti SozialMarie 2020

Líbí se vám Návštěvy POTMĚ? Chcete nás podpořit? Hlasujte v ceně veřejnosti SozialMarie, ceny pro sociální inovace. Poslat hlas je možné do 29. dubna. A sledovat můžete i udílení cen SozialMarie jako takové. Vyhlášení bude probíhat 1. května od 18 hodin na facebooku SozialMarie. 
Hlasujte zde.

Stylová rouška...

Martina Půtová zvolila roušku ve firemních barvách.

Jiří Pikeš byl hostem Dopoledne pod Ještědem

S masérem Jiřím Pikešem si o nejrůznějších typech masáží povídala Iveta Kalátová.
Poslechněte si zde.

Pohádková kolegyně aneb spisovatelka v Reveniu

Anna Burdová má mnoho talentů a několik řemesel. Kromě působení v Návštěvách POTMĚ je i spisovatelka, novinářka a copywriterka. Od podzimu je navíc obchodní manažerkou v neziskovce Revenium. 
Čtěte víc zde.

Až na dřeň: Hostem pořadu byla Anna Burdová

Anna Burdová v otevřeném rozhovoru mluvila i o svém dětství. Autorka knih pro děti z něj dodnes čerpá, ale v šuplíku už má rozepsanou i knížku pro dospělé čtenáře.
Poslechněte si zde.

Poznej mě blíže: Rozhovor s Marií Zemanovou

Nedávno založený portál GiebNews chce bořit mýty o handicapovaných lidech. Prvním hostem rubriky Poznej mě blíže byla Marie Zemanová.
Čtěte víc zde.

Představujeme novou členku týmu

Tahle dlouhonohá plavovláska se jmenuje Dixie a už téměř dva týdny pomáhá Aničce Burdové s orientací. Je to goldendoodle - kříženec královského pudla a zlatého retrívra.

Návštěvy POTMĚ lze podpořit na Darujme.cz

Darovat nebylo nikdy jednodušší!, píše se na serveru Darujme. Tam najdete stovky zajímavých projektů a nově i naši službu Návštěvy POTMĚ. Pokud se vám líbí, co pro seniory děláme a chcete jim naším prostřednictvím udělat radost, můžete nám přispět. Děkujeme!

Přespět hned

Nová psí terapeutka

Molly, která chodí s kolegyní Jarkou dělat radost seniorům v Plzni, složila canisterapeutické zkoušky. A samozřejmě na výbornou. A nenechala se zahanbit (ani sežrat) ani mnohem většími spolustudenty.

Workshop muzikoterapie

Tradiční i netradiční hudební nástroje, zpěv a mnoho dalšího. Část týmu se školila, jak ještě lépe seniory potěšit muzikou a zvukem.
Na fotce je celé osazenstvo Jirka, Jarka, Anička, Monika a Jarda na obědě.

Byli jsme na Velké pardubické 

Tři Návštěvníci - kordinátorka Šarlota a Míra s Jirkou vyrazili ve velkém stylu na Velkou pardubickou. O výkonu hnědáka Theophila jim šeptalo do ouška “utržené sluchátko”. 

Bingo!

Naše Andrea Hlaváčková je expertka na hlavolamy a s oblibou s klienty hraje netradiční společenské hry. Naposledy si v Domě u Agáty zahrála Bingo! Princip této hry je jednoduchý: hráč, který chce zvolat: "Bingo!" a vyhrát odměnu, musí mít vyškrtaná políčka ve své hrací kartě buď v řádku, nebo ve sloupci či úhlopříčce. Jestliže se někomu podaří vyškrtat všech devět políček, dostane zvláštní prémii.

Co se dá zažít za dvě hodiny?

Čtvrteční aktivizace v Centru Seňorina byla pestrá. A co všechno se dá zažít za dvě hodiny? Došlo na povídání, 3D stavebnici, tajemství reminiscenčního kufru i výrobu pejsků. Nejvíc zaujaly Border kolie Any a Maggie, které přivedla canisterapeutka Martina.

Byli jsme na Dnech seniorů

Dva dny jsme strávili na Dnech seniorů na Žofíně. Prožili jsme spoustu zajímavých setkání a povídání.  Velkým lákadlem u našeho stánku byl vodicí pes Kanto kolegyně Andrey. 

Kalendář pro Světlušku

Křtu kalendáře na rok 2020 pro Světlušku se v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí zúčastnil malíř Antonín Vojtek http://www.vojtek-av.com/, kmotrem byl herec a moderátor Českého rozhlasu Ondřej Kepka. Představení kalendáře pro moravské publikum proběhne 10. října v brněnském Knihkupectví Barvič a Novotný (Česká 13). Vše o kalendáři majdete zde.

rámeček zpráva z novin

Ája odchází na mateřskou

Naše milá kolegyně Alena Terezie Vítek, která je v projektu Návštěvy Potmě od začátku, čeká miminko a odchází na mateřskou dovolenou. Načas tak opustí své klienty, kteří jí zbožňují, zejména když s nimi zpívá. A to Ája, která zpěv vystudovala, opravdu umí. Ájo, přejeme ti hodně krásných chvil v nové životní etapě!

foto: Lucie Fürstová

Nový díl magazínu České televize Klíč natáčel na táboře pro děti a mládež s těžkým postižením zraku ve Veverské Bitýšce. Tam jezdí už léta i naše kolegyně Denisa Vlasáková a Eva Kadlecová. 

Denisa na tábor jezdí od svých deseti let. Jako dítě tam byla šestkrát a od roku 2012 jezdívá jako instruktorka. „Tato pozice obnáší to, že pracuju s dětmi se zrakovým postižením a učím je věci, které budou potřebovat v běžném životě”, upřesňuje.

Eva nám k tomu řekla: „Tábory mě provázely celým dětstvím - jezdila jsem sedm let (od roku 2001 do roku 2007) jako účastník a o pět let později jsem se tam vrátila jako instruktorka, abych mohla mladší generaci předávat dovednosti a zkušenosti, které jsem sama stihla nasbírat.” Podle ní je totiž někdy pro děti důležité a motivující poznat někoho staršího se stejným postižením, kdo se dokázal osamostatnit a kdo je podnítí k tomu, aby to tak jednou chtěly taky.

Není to ale Evin jediný tábor. Jezdí ještě i na tábor, který je organizovaný Tyfloturistickým oddílem. A tam zase natáčel Český rozhlas. 

rámeček zpráva z novin

Workshop pro ČD Telematika

Protože můžeme veřejnosti nabídnout informace o životě se zrakovým handicapem přímo od zdroje, občas školíme nebo pořádáme workshopy. V polovině září byla část Návštěvníků na Sportovním dnu pro zaměstnance ČD Telematika. Zraku jsme věnovali jedno stanoviště. Největší zájem byl o pomůcky a asistivní technologie a to, jak usnadňují fungování v domácnosti i orientaci v prostoru a na ulici. A takhle krásná zpětná vazba nám od účastníků přišla: „Moc děkujeme, že jste na naši akci dorazili. Byli jste naprosto úžasní. Kolegové si Váš workshop moc užili a byli nadšeni i překvapeni z toho, co vše si mohli vyzkoušet a co nového se dozvěděli.”

„Návštěvy POTMĚ přinášejí našim klientům radost a rozptýlení. Jsou skutečnými návštěvami, na které se obyvatelé domu v Kamenické těší. Tam, kde hrozí osamocení a společnost člověku dělá jenom televize nebo rádio, přijdou živí lidé, parťáci, kteří přinesou novou energii a také své talenty.“
Martina Pojarová, ředitelka Pečovatelského centra Prahy 7
Купить диплом Воронеж Купить диплом Воронеж Купить аттестат 11 классов купить диплом института Купить диплом Екатеринбург Купить диплом Новосибирск http://rudiplomirovany.com/дипломы-по-профессии/диплом-врача-купить http://rudiplomirovans.com/свидетельства-и-справки/свидетельство-о-разводе http://rudiplomirovana.com/купить-диплом-новосибирск www.rudiplomisty.com http://rudiplomis.com/диплом-колледжа rudiplomista.com http://https://diploman-doci.com/kupit-diplom-moskva www.rudiplomista24.com http://http://rudiplomis24.com/дипломы-по-профессии/диплом-строителя-купить http://rudiplomirovan.com/дипломы-по-профессии/диплом-бухгалтера-купить www.ru-diplomirovanie.com http://http://ru-diplomirovan.com/дипломы-по-профессии/диплом-инженера-купить Купить диплом с реестром Купить диплом Омск Купить диплом колледжа Купить диплом Омск Купить диплом техникума Купить свидетельство о разводе Купить диплом с реестром купить диплом в краснодаре Купить диплом техникума Купить диплом Воронеж Купить диплом кандидата наук Купить диплом для иностранцев Купить аттестат 11 классов diploman-doci.com www.lands-diplomy.com купить диплом в екатеринбурге купить диплом в нижнем новгороде www.ru-diplomirovans.com http://https://ru-diplomirovana.com/купить-диплом-воронеж www.ru-diplomirovany.com http://https://ru-diplomirovanay.com/купить-диплом-томск http://https://ru-diplomirovannie.com/дипломы-по-профессии/диплом-бухгалтера-купить www.gosznac-diplomy.com Купить диплом техникума Купить диплом врача Купить диплом с реестром Купить диплом для иностранцев Купить диплом для иностранцев Купить диплом в Воронеже https://gosznac-diplom.com gosznac-diplom24.com http://https://gosznac-diploms.com/kupit-diplom-v-rostove-na-donu Купить диплом о среднем образовании Купить диплом бакалавра Купить диплом Саратов diplom-ua.com Купить диплом в Рязани Купить диплом кандидата наук Купить диплом Купить диплом СССР Купить диплом с реестром Купить диплом медучилища Купить диплом Купить свидетельство о рождении Купить диплом врача https://goznakov-diplom.com/attestat-shkoly https://goznakov-diploms.com/kupit-attestat-za-11-klass goznakov-diplomy.com goznakov-diploma.com goznakov-diploman.com http://https://goznakov-diplomans.com/kupit-diplom-v-omske http://https://goznakov-diplomx.com www.diploman-doci.com nudify porn https://i-medic.com.ua/index.php?newsid=germetik-dlya-far renault-club.kiev.ua www.tehnoprice.in.ua lifeinvest.com.ua warfare.com.ua 05161.com.ua http://https://brightwallpapers.com.ua/butilovyy-germetik-dlya-far http://http://3dlevsha.com.ua/kupit-germetik-avtomobilnyy https://abank.com.ua/chernyy-germetik-dlya-far www.abshop.com.ua https://alicegood.com.ua/linzy-v-faru artflo.com.ua https://atlantic-club.com.ua/led-linzi www.atelierdesdelices.com.ua 510.com.ua https://autostill.com.ua/kupivlya-linz-dlya-far-poradi-ta-rekomendatsii autodoctor.com.ua www.babyphotostar.com.ua http://https://bagit.com.ua/linzi-v-faru-vibir-kupivlya-i-vstanovlennya www.bagstore.com.ua www.befirst.com.ua bike-drive.com.ua http://http://billiard-classic.com.ua/yak-vybraty-ta-kupyty-pnevmostepler-porady-ta-rekomendaciyi http://http://ch-z.com.ua/kupyty-pnevmostepler-v-ukrayini-rekomendaciyi-ta-naykrashchi-propozyciyi www.bestpeople.com.ua http://https://daicond.com.ua/sklo-fary-vw-volkswagen-passat-b5-1996-2000 https://delavore.com.ua/sravnenie-led-linz-i-galogennyh-far-chto-luchshe-dlya-vashego-avto https://jiraf.com.ua/stekla-far-yak-pokrashchyty-zovnishniy-vyglyad-vashogo-avto http://https://itware.com.ua/chaynyk-nabir-dlya-poliruvannya-far-parom-z-adapterom-220v logotypes.com.ua http://https://naduvnie-lodki.com.ua/jak-vibrati-idealni-stekla-far-dlya-vashogo-avto-poradi-vid-ekspertiv www.nagrevayka.com.ua www.repetitory.com.ua https://optimapharm.com.ua/novitni-tekhnologiyi-u-vygotovlenni-linz-dlya-far-scho-varto-znaty-avtovlasnykam rockradio.com.ua renenergy.com.ua www.shop4me.in.ua http://https://tops.net.ua/vibir-linz-dlya-far-osnovni-kriterii-ta-rekomendacii comfortdeluxe.com.ua www.companion.com.ua www.vlada.dp.ua http://https://tennis-club.kiev.ua/linzi-v-avtomobilnih-farah-oglyad-tehnologiy-ta-inzhenernih-rishen www.metabo-partner.com.ua hr.com.ua http://https://dvernoyolimp.org.ua/yak-pokrashtyty-svitlovi-fary-avtomobilya-za-dopomogoyu-hermetyka-dlya-far i-medic.com.ua renault-club.kiev.ua www.tehnoprice.in.ua www.lifeinvest.com.ua http://http://daicond.com.ua/yak-doglyadaty-za-sklom-dlya-far-porady-ta-sekrety http://https://05161.com.ua/luchshie-maski-dlya-linz-2-5-dyuyma-preobrazite-svoy-avtomobil http://https://brightwallpapers.com.ua/sklo-far-dlya-staryh-avtomobiliv-de-znayty-i-yak-pidibraty http://3dlevsha.com.ua/yak-bi-led-24v-linzi-pidvyshchuyut-bezpeku-na-dorozi-doslidzhennya-ta-fakty abank.com.ua www.svetiteni.com.ua www.startupline.com.ua www.unasoft.com.ua http://https://apartments.dp.ua/bi-led-24v-linzi-v-fary-yak-vony-pratsyuyut-i-chomu-vony-efektyvni www.sun-shop.com.ua https://ital-parts.com.ua/yak-vibraty-idealni-bi-led-linzi-24v-dlya-vashogo-avto-poradi-ta-rekomendatsiyi corpnews.com.ua http://https://brides.com.ua/yak-doglyadaty-za-bi-led-linzamy-praktychni-porady http://grim.in.ua/svitlodiodni-linzi-perevagy-ta-yak-obraty-naykrashchi-dlya-vashogo-avto www.mega-m.com.ua http://https://hr.com.ua/de-kupyty-led-linzy-v-fary-porady-ta-rekomendaciyi gazeta.sebastopol.ua http://https://interpen.com.ua/bi-led-linzy-3-dyuyma-pokrashchennya-osvitlennya https://bookidoc.com.ua/chomu-varto-obraty-bi-led-linzy-dlya-avtomobilnyh-far-perevagy-ta-oglyad http://http://vps.com.ua/led-linzy-dlya-avto-perevagy-vybir-ta-vstanovlennya dvernoyolimp.org.ua http://https://interpen.com.ua/pokrashennya-osvitlennya-avto-z-led-linzamy-porady-ta-oglyad 888 casino vpn online casino bitcoin sign up vpn pour casino en ligne online water wheel casinos for australian players top tips for comparing gold ira companies https://05161.com.ua/yak-pidvishchiti-bezpeku-na-dorozi-za-dopomogoyu-yakisnih-linz-u-farah https://cancer.com.ua/yak-vibrati-yakisne-sklo-korpus-ta-inshi-skladovi-dlya-far https://dvernoyolimp.org.ua/vidguki-pro-sklo-dlya-far-shcho-kazhut-koristuvachi https://smotri.com.ua/perevagi-ta-nedoliki-riznih-tipiv-led-linz https://05161.com.ua/materiali-korpusiv-far-shcho-obrati-dlya-vashogo-avto https://vps.com.ua/oglyad-novitnih-tehnologiy-u-virobnitstvi-skla-dlya-far https://diamond-gallery.in.ua/perevagi-zamini-skla-far-pokrashchennya-vidimosti-ta-bezpeki https://cancer.com.ua/vse-shcho-potribno-znati-pro-sklo-korpusi-ta-skladovi-fari-avtomobilya https://warfare.com.ua/vartist-bi-led-linz-shcho-vplivaie-na-cinu-i-yak-znayti-optimalniy-variant https://firma.com.ua/perevagi-kupivli-led-linz-pokrashchennya-osvitlennya-ta-stylyu https://slovakia.kiev.ua/poshireni-problemi-zi-sklom-far-ta-yih-virishennya https://eterna.in.ua/yak-vibrati-chaynik-dlya-himichnogo-poliruvannya-avtomobilnih-far-poradi-vid-ekspertiv https://geliosfireworks.com.ua/idealne-osvitlennya-yak-obrati-optimalni-bi-led-linzi https://eebc.net.ua/idealne-osvitlennya-yak-obrati-optimalni-bi-led-linzi https://omurp.org.ua/oglyad-populyarnih-brendiv-skla-ta-korpusiv-dlya-far https://vwclub.org.ua/novitni-tehnologiyi-osvitlennya-vibor-bi-led-linz-dlya-vashogo-avto https://thecrimea.org.ua/perevagi-vikoristannya-bi-led-linz-u-farah-avtomobilya https://510.com.ua/chomu-vazhlivo-zaminyuvati-poshkodzene-sklo-far-poradi-vid-ekspertiv https://lifeinvest.com.ua/oglyad-naykrashchih-bi-led-linz-u-2024-roci https://alicegood.com.ua/remont-far-zamina-skla-korpusu-ta-inshih-skladovih https://atelierdesdelices.com.ua/top-10-virobnikiv-skla-dlya-far-avtomobiliv-u-2024-roci https://atlantic-club.com.ua/yak-obrati-khoroshogo-ryepyetitora-z-angliyskoyi-movi-klyuchovi-aspyekti-viboru https://tehnoprice.in.ua/trivalist-zhittya-bi-led-linz-shcho-ochikuvati https://artflo.com.ua/yak-vibrati-naykrashche-sklo-dlya-far-vashogo-avtomobilya https://i-medic.com.ua/bi-led-linzi-tehnologiyi-maybutnogo-dlya-suchasnih-avtomobiliv https://renault-club.kiev.ua/yak-bi-led-linzi-pokrashuyut-vidimist-na-dorozi https://elektromotor.net.ua/butiloviy-germetik-dlya-far-vse-scho-vam-potribno-znati https://cpaday.com.ua/yak-zakhistiti-steklo-fari-vid-vologi-i-pilu-za-dopomogoyu-germetika https://ameli-studio.com.ua/vidguki-ta-reytingi-yakiy-germetik-dlya-far-varto-kupiti https://blooms.com.ua/perevagi-bi-led-linz-chomu-varto-pereyti-na-novi-tehnologiyi-osvitlennya https://dnmagazine.com.ua/yak-vibrati-naykrashchiy-germetik-dlya-far-vashogo-avtomobilya https://cocoshop.com.ua/novitni-rishennya-v-oblasti-stekol-dlya-far-yak-obrati-pravilno https://salle.com.ua/vidnovlennya-stekla-fari-vse-scho-vam-potribno-znati https://reklamist.com.ua/zahist-stekla-fari-avto-vid-pogodnih-umov-i-vplivu-vid-shlyahu https://synergize.com.ua/yak-obrati-bi-led-linzi-dlya-far-poradi-ekspertiv https://brandwatches.com.ua/germetik-dlya-far-navishcho-vin-potriben-i-yak-pravilno-vikoristovuvati https://abshop.com.ua/perevagi-yakisnogo-skla-korpusiv-ta-skladovih-far-dlya-vashogo-avto https://tyres.com.ua/yak-led-linzi-pokrashchuyut-vidimist-na-dorozi https://tm-marmelad.com.ua/perevagi-bi-led-linz-dlya-vashogo-avtomobilya-chomu-varto-pereyti-na-novu-tehnologiyu https://pravoslavnews.com.ua/top-5-stekol-dlya-far-avtomobilya-porivnyannya-i-vidguki https://salonsharm.com.ua/yak-zaminiti-steklo-fari-na-avtomobili-samostiyno-pokrokova-instruktsiya https://tayger.com.ua/perevagi-led-linz-chomu-varto-zrobiti-vibir-na-korist-novitnoyi-tehnologiyi nude ai generator deepnude ai ai nude nudify online Куплю диплом СПб куплю дипломы бухгалтера куплю дипломы в томске купить диплом в сыктывкаре куплю дипломы фельдшера цена rudiplomisty24.com куплю дипломы в чебоксарах https://gazeta.sebastopol.ua/vazhlyvist-yakisnogo-skla-fary-chomu-tse-maye-znachennya https://mega-m.com.ua/novi-trendy-u-vyrobnytstvi-skla-dlya-far-shcho-ochikuvaty-u-2024-rotsi https://grim.in.ua/yak-nove-sklo-dlya-far-mozhe-pokrashchyty-zovnishniy-vyglyad-vashogo-avto https://bc-pharmacy.com.ua/perevagy-vstanovlennya-led-far-chomu-varto-investuvaty https://shopsecret.com.ua/chomu-vazhlyvo-svoechasno-zaminuvaty-sklo-far-porady-fahivtsiv https://absi.od.ua/vstanovlennya-led-far-pokrokova-instrukciya-dlya-novachkiv https://kfek.org.ua/uyut-i-komfort-v-dyetskoy-komnatye-vybiraytye-divany-dlya-dyetyey-ot-wowin https://vps.com.ua/yak-obrati-nayefektivnishi-bi-led-linzi-dlya-vashogo-avto-poradi-ekspertiv https://interpen.com.ua/porady-z-vyboru-skla-dlya-far-yak-zabezpechyty-optymalnu-vydymist https://sinyak.com.ua/_ukr/yak-doglyadaty-za-sklom-fary-porady-dlya-dovgotryvalogo-vykorystannya https://jesus.com.ua/perevagy-onovlennya-skla-ta-korpusiv-fary-dlya-ford-edge-2018-2024-pidvyshchennya-bezpeky-ta-estetyky https://cpaday.com.ua/yak-vibrati-naykrashchiy-lentochniy-germetik-dlya-far-poradi-i-rekomendatsiyi https://sun-shop.com.ua/tehnichni-harakterystyky-skla-dlya-far-na-shcho-zvertaty-uvagu https://bookidoc.com.ua/chomu-bi-led-linzi-naykrashchiy-vibir-dlya-pokrashchennya-vidimosti-na-dorozi https://subaru.com.ua/yak-obraty-naykrashe-sklo-ta-korpusy-dlya-fary-buick-porady-vid-ekspertiv https://degustator.net.ua/tehnichni-harakterystyky-skla-dlya-far-na-shcho-zvertaty-uvagu https://diamond-gallery.in.ua/vidi-korpusiv-dlya-far-perevagi-i-nedoliki https://grim.in.ua/pokrashchennya-osvitlennya-oglyad-suchasnyh-far-dlya-shkoda-octavia-tour https://greenap.com.ua/yak-vybraty-yakisne-sklo-dlya-fary-porady-vid-ekspertiv https://reklama-sev.com.ua/perevagy-zaminy-skla-fary-na-vashomu-avtomobili https://join.com.ua/chomu-vazhlyvo-onovyty-sklo-fary-osnovni-prychyny https://lift-load.com.ua/tehnologichni-innovatsiyi-u-virobnitstvi-skla-dlya-avtomobilnih-far https://esco-center.com.ua/yak-obraty-naykrasche-profesiine-obladnannya-dlya-rozboru-far-gid-pokupcya https://powerfactory.com.ua/novitni-tehnologiyi-u-virobnitstvi-skla-dlya-avtomobilnih-far https://technolex.com.ua/porivnyannya-riznih-vidiv-skla-dlya-far-perevagi-ta-nedoliki https://eebc.net.ua/vibor-idealnogo-skla-dlya-far-vashogo-avto-rekomendatsiyi-ta-poradi https://absi.od.ua/linzi-v-fary-yak-vybraty-idealni-dlya-vashogo-avto https://bc-pharmacy.com.ua/perevagy-vstanovlennya-linz-v-fary-bezpeka-ta-styl https://detkinland.com.ua/revolyutsiya-v-osvitlenni-yak-linzi-v-fary-zminyuyut-vodinnya https://nemovlya.com.ua/top-10-stekol-far-bmv-dlya-modeley-ostannih-rokiv https://brides.com.ua/chomu-vazhlyvo-onovyty-fary-vashoyi-shkoda-octavia-tour https://natyazhnoy-potolok.kiev.ua/yak-obraty-sklo-ta-korpusy-dlya-far-chevrolet-porady-vid-ekspertiv https://absi.od.ua/yak-obraty-sklo-far-ta-korpus-dlya-chrysler-porady-ekspertiv https://stork.kiev.ua/vybir-skla-ta-korpusu-dlya-remontu-far-acura-porady-vid-profesionaliv https://tayger.com.ua/perevagi-ta-nedoliki-riznih-germetikiv-dlya-far-shcho-varto-znaty-pered-pokupkoyu https://unison.kh.ua/yak-obraty-sklo-ta-korpusy-dlya-remontu-far-na-audi-rekomendacziyi-ekspertiv https://direct-action.org.ua/yak-obraty-sklo-ta-korpusy-dlya-far-alfa-romeo-porady-vid-ekspertiv https://menfashion.com.ua/yak-vybraty-idealni-led-linzi-pokupetskyy-gid https://e-art.com.ua/reyting-naykrashchih-brendiv-skla-dlya-far-u-2024-roci https://keslaser.com.ua/povnyj-oglyad-skla-ta-korpusiv-fary-dlya-ford-edge-2018-2024-shcho-varto-znaty https://keepstyle.com.ua/yak-linzi-v-fary-pokrashchuyut-osvitlennya-vsi-perevagy-ta-nedoliky https://vabank.com.ua/topovi-brendy-skla-dlya-avtomobilnyh-far-oglyad-ta-porivnyannya https://thecrimea.org.ua/novitni-tehnologiyi-u-virobnitstvi-skla-dlya-avtomobilnih-far https://atlantic-club.com.ua/perevagy-vykorystannya-bi-led-linz-efektyvnist-ta-yaskravist https://brightwallpapers.com.ua/sekrety-doglyadu-za-linzamy-v-farah-zberezhit-yih-yaskravist https://3dlevsha.com.ua/tehnologichni-innovatsiyi-u-sferi-linz-dlya-avtomobilnyh-far https://abank.com.ua/vstanovlennya-linz-v-fary-porady-vid-profesionaliv https://alicegood.com.ua/chomu-linzi-v-fary-naykrashchyy-vybir-dlya-vashogo-avtomobilya https://abshop.com.ua/yak-linzi-v-fary-pidvyshchuyut-vydymist-ta-bezpeku-na-dorozi https://artflo.com.ua/vybraty-ta-kupyty-linzi-v-fary-porady-ta-rekomendatsiyi https://excl.com.ua/pnevmostepler-dlya-skla-far-tehnologichni-perevagy-ta-zastosuvannya https://footballfans.com.ua/vazhlyvist-germetyka-dlya-far-zahyst-vid-vology-ta-pylu https://forthouse.com.ua/yak-vybraty-idealnyy-pnevmostepler-dlya-domu-ta-roboty-porady-ekspertiv https://elektromotor.net.ua/novi-tehnologii-u-vyrobnytstvi-skla-dlya-far-innovatsiyi-2024-roku https://freeadverts.com.ua/yak-pravylno-obraty-germetyk-dlya-far-gid-pokupcya https://chile.org.ua/zahist-stekla-fari-avto-vid-pogodnih-umov-i-vplivu-vid-shlyahu https://esco-center.com.ua/yak-doglyadaty-za-sklom-fary-porady-dlya-tryvalogo-vykorystannya https://billiard-classic.com.ua/yak-vybraty-idealne-sklo-dlya-fary-jeep-cherokee-kl-porady-vid-profesionaliv https://ch-z.com.ua/yak-vybraty-naykrashche-sklo-dlya-fary-audi-porady-vid-ekspertiv https://cbt-v.com.ua/ua/oglyad-suchasnyh-tehnologiy-u-steklah-far-dlya-audi https://ameli-studio.com.ua/porady-dlya-avtovlasnykiv-shchodo-doglyadu-za-sklom-far https://blooms.com.ua/yak-obraty-idealne-sklo-dlya-far-vashogo-avto https://cpaday.com.ua/vplyv-skla-na-osvitlennya-rishennya-problem-z-avtomobilnymy-faramy https://euro-house.com.ua/novitni-tehnologiyi-vyrobnycztva-skla-dlya-far https://cleanshop.com.ua/osnovni-perevagy-zaminy-skla-far-u-vashomu-avtomobili https://cocoshop.com.ua/rekomendaciyi-z-poshuku-yakisnogo-skla-dlya-far-oglyad https://emaidan.com.ua/vstanovlennya-novogo-skla-fary-perevagy-dlya-vashogo-avto https://cybrexsport.com.ua/yak-obraty-sklo-ta-korpusy-dlya-remontu-fary-bentley-porady-ekspertiv https://goprostore.in.ua/yak-obrati-naykrashche-sklo-dlya-far-vashogo-avtomobilya-poradi-vid-ekspertiv https://floristua.com.ua/yak-vybraty-pnevmostepler-dlya-skla-far-porady-ekspertiv https://missia.od.ua/yak-obraty-sklo-ta-korpusy-dlya-remontu-fary-bmw-porady-ekspertiv https://tm-marmelad.com.ua/novitni-tehnologiyi-v-germetikah-dlya-far-shcho-robyt-yih-osoblyvymy https://foxkid.com.ua/yak-obraty-naykrashe-sklo-far-ta-korpus-dlya-cadillac-porady-ekspertiv https://mega-m.com.ua/idealni-led-linzi-pokupetskij-gid https://05161.com.ua/materiali-korpusiv-far-shcho-obrati-dlya-vashogo-avto https://tayger.com.ua/vidguki-koristuvachiv-pro-linzi-v-fary-dosvid-ta-rekomendatsiyi https://sinyak.com.ua/_ukr/tehnologichni-novinki-v-sferi-linz-dlya-avtomobilnih-far.htm https://gazeta.sebastopol.ua/yak-vybraty-idealne-sklo-dlya-zadnogo-fonarya-vashogo-avto https://interpen.com.ua/top-10-led-linz-v-fary-dlya-vashogo-avtomobilya-u-2024-roci https://hr.com.ua/perevagy-kupivli-linz-v-fary-onlayn-porady-ta-rekomendatsiyi